SWAMI RAMA

Mistrz Radża Jogi Swami Rama - indyjski jogin, nauczyciel duchowy, autor wielu książek na temat jogi, zdrowia, medytacji i duchowego rozwoju. Urodził się w 1925 r. w północnych Indiach. Od najmłodszych lat wychowywal go jogin z Bengalu - jego Mistrz i duchowy przewodnik. Swami Rama dużo podróżował po Himalajach, gdzie spotykał się z wieloma świętymi, joginami i filozofami, między innymi z takimi jak Mahatma Gandhi, Anandamaji Ma, Rabindranath Tagore, Ramana Mahariszi czy Śri Aurobindo Ghosh. Studiowal na wielu uniwersytetach indyjskich i na Oksfordzie, a w 1949 roku objął stanowisko Śankaraćarji (najwyższe kapłańskie stanowisko hinduizmu) w Karvirpitham, w północnych Indiach, gdzie jako Śaknkaraćarja dokonał wielu reform w rytuałach hinduistycznych – między innymi umożliwił kobietom naukę medytacji oraz udostępnił mandiry dla wszystkich osób, niezależnie od pozycji społecznej. W 1952 roku zrzekł się jednak tego stanowiska i wrócił do Himalajów, gdzie praktykował medytację. 

Swami Rama poznał różnorodne techniki medytacji, wschodnią i zachodnią filozofię, a po ukończeniu nauki i praktyk medytacyjnych - wyjechał na Zachód, gdzie przez pewien czas pracował i nauczał filozofii indyjskiej. 

Kiedy wrócił do Indii - osiedlił się w Riszikesz, gdzie założył aśram, a w roku 1969 roku ponownie pojechał do USA, aby nauczać tam wschodniej wiedzy duchowej. Założył tam również Międzynarodowy Himalajski Instytut Jogi i Filozofii. Swami Rama wszedł w mahasamadhi w 1996 roku. 
Zapraszamy na warsztaty Królewskiej Radża Jogi

http://radza-joga.blogspot.com/p/warsztaty.html

© Wszelkie prawa do publikacji zastrzeżone przez: radża-joga.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz