sobota, 7 stycznia 2023

Retrogradacja planet w roku 2023

Retrogradacja Merkurego, Marsa, Wenus, Jowisza i Saturna

Retrogradacja to znaczy "cofanie się, ruch wsteczny". Tego terminu używamy w astrologii, aby określić w jakim ruchu znajdują się planety. Podczas retrogradacji planety zaczynają emanować w stronę Ziemi swoją maleficzną (złą) energię. Dobroczynna energia planet jest znacznie osłabiona, a nawet zatrzymana. Kiedy wiele planet na raz cofa się - można czuć się fizycznie i psychicznie źle i ociężale. Rzeczywistość może się rysować w ciemnych barwach, a zdarzenia w życiu trudne do przebrnięcia. Nie należy się tym załamywać, bo świadomość tego, że zjawiska retrogradacji występują cyklicznie, pozwoli nam przygotować się na nie i w miarę możliwości nad nimi zapanować. 

W roku 2023 retrogradować będą: Merkury, Wenus, Mars, Jowisz, Saturn i Uran. Inne planety nie mają na nas zbyt wielkiego wpływu, toteż nie będziemy się nimi zajmować. Już od początku roku będziemy zmagać się z retrogradacją Marsa, Merkurego i Urana. Nie będzie to łatwy czas na planowanie i z tym należy się wstrzymać, ale będzie to dobry czas na uporządkowanie spraw starych i załatwienie tego, z czym się zmagamy od dłuższego czasu. Uran może wywołać istne trzęsienie Ziemi.

W Nowy Rok 2023 wejdziemy zatem z lekkim "opóźnieniem", bo tak naprawdę poczujemy go dopiero w lutym, kiedy planety skończą retrogradować i zaczną poruszać się ruchem prostym. W marcu wszystko nabierze wiosennego rozpędu i zacznie się prawdziwa wiosna w naszym życiu. I chociaż kwiecień przyniesie nam kolejną retrogradację Merkurego, to będzie nam już łatwiej żyć. W nowym roku Mars i Merkury zachęcą nas do ponownego przyjrzenia się sprawom z przeszłości, ale Uran potrafi wrażliwcom nieźle namieszać w życiu. Można będzie też poczuć "kłody" pod nogami i różnego rodzaju przeszkody, by ruszyć do przodu. Sprawy te dotyczą każdego znaku zodiaku. 

Przebywający w znaku Bliźniąt Mars może powodować utrudnienia w rozwiązywaniu konfliktów i załatwianiu spraw na bieżąco. Merkury w Koziorożcu może wywoływać wypadki, nieporozumienia i konflikty oraz wszelkie opóźnienia w komunikacji. Kiedy te retrogradacje się skończą - będziemy odzyskiwać jasność umysłu i motywację do życia i działania. Toteż nie zwlekajmy i jeszcze w styczniu wcielajmy w życie wszystkie nasze postanowienia noworoczne. 

Dlatego też już od początku roku - robimy retrospekcję naszego życia w minionym roku. Jakie były marzenia, pragnienia, cele, co nam się spełniło, a co jeszcze nie i jakie popełniliśmy błędy, albo zaniedbania. Ten czas potrzebny jest po to, aby Nowy Rok 2023 zaplanować mądrze. Czas na intensywną naukę nie będzie najlepszy, ale za to dobrze zrobić porządki w papierach i dokumentach i pozbyć się śmieci z domu i z szaf.

Należy pamiętać, aby nie być skąpym i nie chytrzyć sobie na wydatki w roku 2023, szczególnie te, co mają poszerzyć naszą świadomość i podnieść kwalifikacje. Dobry czas na rozwój duchowy i robienie projektów na życie - jeśli chcesz założyć rodzinę.

To, co będzie przeszkadzać oprócz skąpstwa, to wszelkiego rodzaju narzekania i zbyt wielkie oczekiwania i ambicje. Nie rzucamy w tym roku słów na wiatr i należy zaprzestać wykorzystywania innych, bo to zrodzi wiele problemów. Trzeba zachować dystans, cierpliwość i czekać aż okresy retrogradacji miną, wykonując swoją pracę.

MARS

Ruch wsteczny Marsa rozpoczął się 30 października 2022, a zakończy się 12 stycznia 2023 roku w znaku Bliźniąt.  

Mars symbolizuje męskie cechy osobowości, wewnętrzne blokady ego, pasję, popęd seksualny oraz zdolność do działania. Mars - ognista planeta - może powodować ogniste awantury, dlatego należy się ich wystrzegać. Mars to też źródło energii i motywacji do działania. Starożytna astrologia uważała Marsa za Boga wojny, który budził przerażenie, gdziekolwiek się udał. Ale Mars to też energia nieustraszoności, aktywnej pracy i przezwyciężania trudności, które w czasie jego ruchu wstecznego mogą się namnażać. Dlatego musimy wszystko przeczekać i świadomie łagodzić energię zawieruchy, którą planeta emanuje w tym okresie. To dobry czas do przemyśleń motywów działania w przeszłości.

W tym roku retrogradujący Mars jest wyjątkowo silny i emanuje na nas swoją energią pasji, ambicji i agresji. Możemy zatem czuć się zmęczeni, pozbawieni natchnienia i ochoty na intymne igraszki. Może to nas doprowadzić do dużej frustracji, a w rezultacie do wielkiej agresji lub działań w wielkich porywach. 

Kolejna retrogradacja Marsa będzie miała miejsce dopiero w czasie od 7.12.2024 do 24.02.2025, w znakach Lwa i Raka.

MERKURY

Merkury w roku 2023 będzie retrogradował 4 razy. 

  1. 29 grudzień 2022 -18 stycznia 2023
  2. 21 kwiecień - 15 maj 2023
  3. 23 sierpień - 15 wrzesień 2023
  4. 13 grudzień 2023 - 2 styczeń 2024 

Każda retrogradacja Merkurego to zawsze kłopoty i intelektualne ściemnienie, a nawet niechęć do robienia rzeczy ważnych w życiu. Kiedy Merkury cofa się w ziemskim Koziorożcu, to na ścieżce kariery i w życiu mogą wystąpić problemy. Jest to czas refleksji i uświadomień jak nasze pragnienia ewoluowały przez ostatni rok i czy idziemy właściwą drogą w dobrym kierunku. Trzeba więc stawić czoło swojej przeszłości, karmicznym uwarunkowaniom i schematom, a nawet lękom i obawom. Dlatego robimy porządki w życiu zawodowym i rozliczenia wszystkich spraw. Trzeba w tym czasie sprawdzić, czy nie przerastają nas obowiązki, jakich się podjęliśmy i czy nasza praca nas satysfakcjonuje i czy jest dobrze opłacona. Jak jesteśmy postrzegani przez innych i jakie są nasze kompetencje. Na tym ziemskim poziomie może wystąpić większa ilość problemów takich "ziemskich", a więc w pracy, życiu, działaniu. Mogą być w tym czasie znaczne utrudnienia techniczne oraz losowe spóźnienia na spotkania, zebrania, opóźnienia w podróży i zaległości w pracy, blokady komunikacji ze współpracownikami i blokady projektów i planów z przeszłości. Nie należy się poddawać, bo gdy czas cofania się planety minie - nasze wysiłki zostaną nagrodzone.

Retrogradacja Merkurego wpłynie też na relacje osobiste, ponieważ 12 stycznia występuje koniunkcja z Wenus. W tym czasie może się zatem przypomnieć nam dawna miłość i ożyją wspomnienia. 

Znaki, które obejmie retrogradacja Merkurego w 2023 roku, to znaki ziemskie. Kolejno będą to: Koziorożec, Byk, Panna, a ostatnia retrogradacja będzie w Koziorożcu i Strzelcu.

UWAGA: 

Jeśli podczas retrogradacji Merkurego pojawią się jakieś sprawy z przeszłości - należy się temu przyjrzeć uważnie i zastanowić się, czy zasługują na dalszą uwagę, czy przydadzą się w życiu. A gdy Merkury wejdzie w ruch prosty, zrobienie kroku do przodu nie będzie już trudne.

CO CZEKA ZNAKI ZODIAKU w ROKU 2023 

PODCZAS RETROGRADACJI MERKUREGO

Baran: Musisz zmierzyć się z tematami z przeszłości, aby osiągnąć wyznaczony sobie cel. Potrzeba dużo cierpliwości i spokoju, by dokończyć rozpoczętą pracę.

Byk: Nie planuj w czasie retrogradacji wakacji, bo życie może przynieść wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji. Jeśli się uczysz - musisz dawać z siebie więcej niż zwykle.  

Bliźnięta: Ujawni się prawda o związku, wspólnej własności i tajemnicach głęboko skrywanych w podświadomości. Potrzeba ci głębokiej samorefleksji, a w sprawach osobistych wyjdzie na jaw, co dajesz i co otrzymujesz. Kto ma długi, albo się nie rozliczył - wypłynie wszystko na jaw.  

Rak: Możesz się spotkać z ludźmi z przeszłości - przyjaciółmi, znajomymi czy współpracownikami. Musisz się zastanowić: co masz z nimi do zrobienia, wyjaśnienia czy uregulowania. Czy warto komuś dać nową szansę?  

Lew: To czas na przyjrzenie się przyzwyczajeniom i nawykom. Jak zadbać o zdrowie i dietę i czy jesteś produktywną osobą zachowującą balans między pracą a odpoczynkiem? Jak sobie radzisz z codziennym stresem i czy umiesz sobie zorganizować pracę... 

Panna: Merkury to twoja planeta, więc znacznie silniej na ciebie oddziaływuje. Ale nie jest to zły czas, bo może przywołać miłe, przeszłe wspomnienia i chęć uporządkowania życia. Zachęci do podjęcia projektu z przeszłości, który Panna porzuciła.  

Waga: Merkury w Koziorożcu nakłoni Wagę do zajęcia się rozwiązaniem domowych konfliktów i ustanowienia niezbędnych granic. Poczujesz odwagę, aby coś zmienić w życiu i stworzyć dom oraz rodzinę swoich marzeń. Droga do tego nie będzie łatwa, ale w porozumieniu się z bliskimi i pracy włożonej w osiągnięcie potrzebnych kompromisów będzie zwycięstwo. Zamiast mówić - słuchaj. 

Skorpion: Doświadczysz mocy swojego słowa i docenisz to, jak dobrze jest jasno i precyzyjnie się wyrażać. Zanim coś skończysz - sprawdź, czy wszystko jest w porządku. Uważaj na przejęzyczenia i wszystko, co w dokumentach napisane jest małym drukiem. Czasem na odpowiedzi trzeba trochę poczekać, a decyzje odłożyć na późniejszy czas.  

Strzelec: Uwagę poświęć na sprawy finansowe i zrób w nich porządek. Co przepłacasz, a co nie jest ci potrzebne. Ustal materialne priorytety, bo masz szansę uzdrowić swoją relację z pieniędzmi, dostrzec i usunąć problem.  

Koziorożec: Merkury zadziała na ciebie najmocniej. To czas na doświadczenie tożsamości. Kim jestem? - to dobre pytanie dla ciebie na dłuższy czas. Aby odnaleźć siebie i kim naprawdę jesteś. 

Wodnik: Merkury cofający się potrząśnie twoją psychiką i może wywołać demony z przeszłości. Możesz czuć całą paletę emocji - tłumionych od lat i nie zechcesz się tym z nikim dzielić. To czas wyciszenia, izolacji i powściągliwości w spotkaniach z innymi, który posłuży oczyszczeniu twojej podświadomości.

Ryby: Impreza za imprezą się szykuje, bo trzeba zweryfikować swoje znajomości i to, jak spędzasz wolny czas. Zrezygnuj z toksycznych relacji i aktywności, bo te ci w ogóle nie służą. Może uda się odzyskać kontakt z ludźmi, dawno nie widzianymi, a którzy mają podobne zainteresowania.

Portal wiedzy ezoterycznej: 
© Wszelkie prawa do publikacji zastrzeżone przez: radza-joga.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz