niedziela, 16 listopada 2014

Medytacja Radża Jogi

Raja Yoga - Medytacja1. Uświadom sobie siebie jako ośrodek energii, punkt światła, który jest połączony świetlistymi promieniami ze wszystkimi ośrodkami energii i światła, jakie istnieją pośród całej ludzkości planety Ziemia! Stawaj się coraz bardziej jaśniejącym, promiennym ośrodkiem, świetlistego, jaśniejącego blasku, który promieniuje w jedności ze wszystkimi jaśniejącymi ludźmi światła, tworząc wspólnie połączoną wielką sieć światła, czystej energii obejmującej planetę. Mocno odczuwaj ośrodki światła, ćakramy wewnątrz ciała, a szczególnie ośrodek głowy adźńa oraz ośrodek serca, anahata. Wzmagaj intensywność blasku na podobieństwo coraz bardziej jaśniejącej gwiazdy rozświetlającej wspólny umysł ludzkości. W świadomości jedności ze wszystkimi źródłami światła pośród ludzkiej rodziny rozświetlaj cały pozaświadomy umysł ludzkości.

2. Mentalnie twórz ścieżkę światła, rozświetlającej energii, ku Duchowej Hierarchii Świętych, Mistrzów i Proroków oraz Aniołów i Archaniołów opiekujących się planetą i ludzkością. Duchowa Hierarchia jest sercem planety, boskim sercem ludzkości, z którego płyną niezliczone promienie jaśniejącej, ożywczej energii. Przedłużaj stworzoną ścieżkę światła ku ośrodkowi Boskiej Woli w Szambali, gdzie jest duchowy rozum Hierarchii i Wielka Rada kierująca losami planety - siedziba Stwórców Życia. Coraz bardziej jednocz się poprzez ścieżkę blasku i światła z sercem ludzkości, którym jest Duchowa Hierarchia i z duchowym Rozumem, który jest niczym Boskie Oko czuwające nad ludzkością. Stawaj się całkowicie połączona/y ze światłem mistrzów Mądrości, Świątynią Śigatse, gdzie żyje Zbawiciel ludzkości i z Szambalą. Jako ośrodki światła na planecie jaśniejemy coraz bardziej i coraz potężniej rozprzestrzeniamy duchowy blask rozjaśniając wspólny umysł ludzkości, całą zbiorową nieświadomość. Rozprzestrzeniaj spływający z góry blask Mistrzów Mądrości i Szambali.

3. Utrzymuj umysł skupiony na naturze naszego planetarnego życia, na energetycznej zasadzie sterującej naturą życia, która jest siłą miłowania, energią miłości i miłosierdzia. Doświadczaj delikatnej poświaty różowego blasku czystej bezinteresownej miłości i miło-sierdzia, które spływa z serca ludzkości od świętych Mistrzów pełnych Miłości i Mądrości oraz Miłosierdzia. Kontempluj w cichości naturę życia na całej planecie życia, które opiera się na powszechnej zasadzie wzajemności, na odwzajemnianiu czystych uczuć w sposób bezinteresowny. Uświadom sobie przez chwilę, jak się w życiu, w codziennym postępo-waniu, kierować zasadą miłowania, jak funkcjonować w życiu, aby wyrażać boską zasadę miłowania!

4. Intensywnie w pełni światła emanuj silną myśl, aby moc twej Duszy, Wyższej Jaźni kierowała zewnętrzną, cielesną formą twej istoty i aby Dusza kierowała całym procesem twego jednostkowego, ludzkiego życia, wszystkimi zdarzeniami.

„Niech Boska Dusza, Wyższa Jaźń kieruje moim ciałem i niech kieruje wszystkimi zdarzeniami w moim życiu, niech miłość zwycięża, niech wszyscy ludzie żyją w duchu miłowania! Niech miłość zwycięża w każdym ludzkim życiu!”

5. Głośno recytuj lub powtarzaj szeptem afirmacje światła i miłości, które pomagają zwiększyć energię myśli i kontemplacji:
  1. Staję się teraz ośrodkiem duchowej Miłości, w której żyję, działam i poruszam się!
  2. W duchu Miłości staję się osobą, która z dobrej woli służy pomocą wszystkim potrzebującym!
  3. Niech miłość boskiej Jaźni, Duszy rozprzestrzenia się poprzez moje serce, grupę i niech ogarnia cały świat!
Powtarzaj afirmującą myśl kilkanaście razy, a potem kontempluj ją i utwierdzaj powtarzając mentalnie. Wzmagaj blask jaśniejącego światła, którego jesteś centrum.

6. Wyobrażaj sobie, jak wola czynienia Dobra ogarnia cały świat, jak dobroczynność rodzi się w sercach całej ludzkiej rodziny. Istota Miłowania i Miłosierdzia spływa z ośrodka Woli Bożej w Szambali, z Serca Azji i Mózgu Planety, płynie poprzez Świątynię Mądrości Śigatse, która jest duchowym Sercem Ludzkości i rozpowszechnia się po świecie poprzez umysły i serca medytujących służebników ludzkości! Uświadamiaj sobie jak wszyscy służebnicy ludzkości, ośrodki światła na całej planecie zostają ogarnięci rozprzes-trzeniającym się blaskiem miłowania, różowawym czy liliowym blaskiem duchowej, bezinteresownej miłości.

Wyobrażaj sobie, jak serca wszystkich ludzi obmywane są promieniami energii miłości, która spływa do serc wszystkich ludzi z wyższych planów duchowego istnienia! Rozpuszczają się więzy i uwarunkowania ludzi tak, aby mogli ciągle doświadczać miłości, przejawiać miłość i żyć miłością jako esencją człowieczeństwa. Coraz więcej serc jednoczy się z tobą w Miłości.

7. Recytuj wybraną modlitwę, inwokację lub powszechną wedyjską modlitwę, jaką jest Gāyatrî wizualizując w tym czasie, jak promieniujące światło, miłość i moc Boskiego Ducha ogarnia ludzką świadomość.

Om Bhūrbhuvah Svah!
Tat Sawitur Vareňam
Bhargo Devasja Dhîmahi
Dhiyo Yonāh Praćodayāt!

Zakończ wibrując kilka (trzy, siedem) razy świętą sylabę Praňawah oznaczającą świadome połączenie z Boskością i chwilę trwaj skupiając się w ośrodku Trzeciego Oka wewnątrz głowy! Hum


Zapraszamy na warsztaty Królewskiej Radża Jogi 


© Wszelkie prawa do publikacji zastrzeżone przez: radża-joga.blogspot.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz