środa, 27 kwietnia 2022

Zaćmienia Słońca i Księżyca w roku 2022Zaćmienie Słońca i Nów Księżyca w roku 2022


W roku 2022 kwiecień jest miesiącem, w którym rozpoczyna się sezon zaćmień przynoszących zamieszanie w naszym życiu. Już 30 kwietnia w dzień Nowiu Księżyca (godz 21.28) będzie można obserwować zaćmienie Słońca. W tym dniu trzeba uważać na emocje i nie dawać się wyprowadzić z równowagi. Nów w Byku niesie ze sobą ciężką, burzliwą energię i niepokój, które mogą nas trochę rozstroić. Trzeba się przygotować, że czas ten będzie trudny i szokujący, a życie może się w zaskakujący sposób odmienić. 

Zaćmienie Słońca w kwietniu w znaku Byka, który jest wrażliwy i odpowiada za naszą samoocenę, skupia się na pracy i rozwoju może tak wpłynąć na nas, że zmieni się życie w sposób nieprzewidywalny. 


Następne zaćmienie Księżyca


  • 16 maj 2022 godz 3.28 (4.29 kulminacja i koniec 5.11) - w znaku Byka - całkowite zaćmienie Księżyca.
  • 8 listopad 2022 godz 10.11 (11.18 kulminacja i koniec 12.00) - w znaku Skorpiona - całkowite zaćmienie Księżyca.

Zaćmienie Słońca w roku 2022


W tym roku zaćmienie Słońca będzie 30 kwietnia godz 21.28 w znaku Byka i będzie częściowe. Obserwować je możemy na południowym Pacyfiku i Ameryki Łacińskiej oraz na Antarktydzie.

Kolejne zaćmienie Słońca będzie miało miejsce 25 października 2022 roku o godz 11.14 w znaku Skorpiona. Głębokie zaćmienie częściowe widoczne z całego terytorium Polski. Tym razem księżyc zasłoni aż 86% słońca. Zjawisko będzie widoczne przede wszystkim z Europy, Grenlandii, Bliskiego Wschodu, zachodniej Azji i północnej Afryki. W Polsce zjawisko zacznie się ok. godz. 9:58 czasu polskiego, a kulminacja nastąpi około południa. Najlepiej będzie widoczne dla mieszkańców Krakowa o godz 12.23 - kulminacja, a koniec o godz 13.32 

Całkowite zaćmienie Słońca w Polsce będzie widoczne dopiero 7 października 2135 roku.
 

Wpływ zaćmienia Słońca na życie człowieka


Zaćmienia Słońca już w starożytności wprawiały ludzi w panikę i strach. A obecnie naukowcy odkryli, że wywołuje u nas głębokie efekty psychologiczne. Możemy czuć się nieswojo i zdołowani toteż należy uważać co się robi i myśli, bo podświadomość (ciemna strona świadomości) może nam zaaranżować niechciane zdarzenia w życiu.

Czas zaćmień - to czas nieprzewidywalny i nie należy podejmować w tym okresie żadnych ważnych decyzji. Mogą wystąpić problemy z sercem i ciśnieniem krwi, osłabienie, znużenie i uczucie zmęczenia. W tym czasie mogą wystąpić nasilone dolegliwości psychiczne u osób chorych psychicznie i duże wybuchy agresji. To taki depresyjny czas z tendencją do cofania się myślami i wspomnieniami do przeszłości. 

Jak powstaje zaćmienie Słońca?


Zaćmieniem Słońca nazywamy zjawisko, które powstaje w wyniku ustawienia się Księżyca pomiędzy Słońcem a Ziemią, przysłaniając światło słoneczne. Najbardziej spektakularne są zaćmienia całkowite, gdy cała tarcza słoneczna zostaje zakryta i wtedy widzimy dookoła koronę słoneczną. W przypadku, gdy część tarczy pozostaje widoczna, mówimy o zaćmieniu częściowym.

Jak powstaje zaćmienie Księżyca?


Zaćmienia Księżyca występują, gdy Ziemia znajdzie się w linii pomiędzy Słońcem a Księżycem będącym w pełni oraz naturalny satelita naszej planety wejdzie w pole cienia rzucanego przez Ziemię. Z całkowitym zaćmieniem Księżyca mamy do czynienia wtedy, gdy cała jego tarcza znajdzie się w strefie całkowitego cienia Ziemi.


Jak bezpiecznie oglądać zaćmienia?


Wiele osób lubi oglądać zaćmienia Słońca. Trzeba jednak zachować środki bezpieczeństwa, gdyż samo patrzenie bez zabezpieczenia, prosto w gwiazdę centralną, którą jest Słońce grozi uszkodzeniem, a nawet utratą wzroku. Dlatego bardzo ważne jest by chronić oczy i oglądać zaćmienie w ciemnych okularach, albo przez przyciemnioną szybkę. Amerykańskie Towarzystwo Astronomiczne jako najbardziej bezpieczną formę oglądania Słońca podczas zaćmienia rekomenduje projekcję - czyli rzut obrazu Słońca na płaszczyznę. Można także patrzeć przez kliszę fotograficzną lub szkło spawalnicze. Jednak nawet wtedy nie powinniśmy wpatrywać się Słońce zbyt długo dla własnego zdrowia i bezpieczeństwa.
Portal wiedzy ezoterycznej: 
© Wszelkie prawa do publikacji zastrzeżone przez: radza-joga.blogspot.com

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz