URO JOGA

Wewnętrzna podróż duchowa - to najbardziej ważna podróż w naszym życiu w jaką można wyruszyć. Jest to podróż ku odkryciu kim naprawdę jesteśmy, jest to podróż ku prawdzie (Satyam) - ku znajdującemu się tuż poza granicami zwykłej świadomości miejscu, w którym zaczyna się duchowa potęga Boga - Brahmana. Potęga ta daje praktykującym siłę, aby zacząć myśleć kreatywnie zamiast poddawać się nawykowym reakcjom i aby zawsze wybierać kreatywne myślenie, a zamiast stresów, konfliktów i chaosu - pokój, miłość i harmonię.

Wyruszenie w tą wewnętrzną podróż umożliwia nam MEDYTACJA. Medytacja radża jogi zwanej też uro jogą pozwala zrozumieć siebie i to zarówno z perspektywy duchowej jak i metafizycznej. Medytacja pomaga ponownie odkryć i wykorzystać uśpione w człowieku pozytywne właściwości, umożliwia rozwinięcie zalet swojego charakteru oraz stworzenie nowych postaw i sposobów reagowania na sytuacje, jakie niesie życie.

Jednym z owoców medytacji jest to, że ludzie zaczynają sobie przypominać różne aspekty dotyczące siebie samych, o których kiedyś wiedzieli, ale dawno już zostały zapomniane. Okres ten jest okresem radości i refleksji nad tą samoobserwacją, którą udało się ludziom uczynić i cieszą się momentami ciszy i tym, że medytacja królewskiej jogi pomaga "odłączyć się" od szkodliwych myślowych i uczuciowych nawyków i niewłaściwych wzorców postępowania i reakcji. Osiągnięty dzięki medytacji przepływ dobrej, pozytywnej energii poprawia jakość ludzkich postaw, działań i interakcji.

Cały ten proces zwracania się do wewnątrz, internalizacja, oduczanie się szkodliwych przyzwyczajeń, łączenie się z boskimi zasobami duchowymi oraz ponownego wchodzenia w życie zewnętrzne staje się stałą inspiracją osobistą. Medytacja uro jogi uspokaja umysł, stymuluje intelekt, pozwalając na osiąganiu wglądu w duchowe prawa i zasady i ich zrozumienie. Jest to metoda rozwijania samoświadomości, która prowadzi do samorealizacji (smpradźniata). Medytacja pozwala też na poznanie duchowych praw, które podtrzymują harmonię i mogą przynieść odnowę w każdej sferze życia na ziemi.

Zapraszamy na warsztaty, gdzie można zgłębiać i doskonalić wiedzę

http://radza-joga.blogspot.com/p/warsztaty.html

© Wszelkie prawa do publikacji zastrzeżone przez: radża-joga.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz